РУКОМЕТ

„Вучице“  славиле и у дербију РК “Кучево” – ОРК “Београд” 38:35

Млада екипа РК “Кучева” је и у великом дербију показала да  поседује не само квалитет, већ и стрпљивост, упорност, бескрајну борбеност и огромну жељу за победом. У дербију кола одиграном пред стотинак гледалаца у спортској хали у Кучеву, „вучице“ су приказале један  одличан рукомет.У изузетно тешкој утакмици, доминирале су скоро су скоро читавим њеним током.Гошће су само у једном тренутку у првом делу  успеле да надокнаде -2,и то у 7 минуту,код резултата  6:4 за домаће рукометашице, када су успеле да  направе „брејк“ од 3:0 и пређу у вођство са 7:6. До краја овог дела кучевљанке су стално биле у вођству да би на крају ипак било нерешено – 17:17. У другом полувремену, београђанке су само у 38 минуту повеле са 23:22, да би од тада, па до краја меча, „вучице“ биле стално у вођству и заслужено славиле са 38:35. Овом победом играчице тренера Ерића запоселе су прву позицију на табели са 15 бодова из 8 утакмица.

РК Кучево- ОРК Београд 38:35 (17:17)

Кучево, Хала спортова у Кучеву, гледалаца 100, судије Бердић и Шорах (Београд),  седмерци : Кучево 5/4, ОРК Београд 3/3, искључења : Кучево 8 минута, ОРК Београд 6 минута

РК Кучево : Михајловић А., Армуш М., Јоксић Ј., Сујић И. 6, Ђорђевић Ј. 9, Мандић А., Стекић Ј.7, Ђурковић Ј., Рајић М.2, Станисављевић Д.Крстовић С.(К) 3, Шулејић Б. 11 (4), Рајић С. и Станковић К.

ОРК Београд : Јевтић Ј., Ђоровић Т. 7, Васић А., Дидановић А., Радуловић Н. 4, Петковић Т. 2, Крћа И. 1, Крћа А., Максић М.,Старчевић А., Михајловић И. 2, Тодоровић С. 9, Гуџић А., Митрић М., Кострешевић Ј. (К) 9 (3) Попић В. 1

Играчица утакмице : Шулејић Б. (Кучево)

ФУДБАЛ

Басарац” из МИшљеновца јесењи шампион Зоне “Дунав”!!!

У последњем колу јесењег дела сва три клуба из општине Кучево освојили бодове

ФК “Басарац” из Мишљеновца је после првих 15 кола одиграних у јесењем делу шампионата зонске лиге “Дунав” Фудбалског савеза региона западне Србије на првом месту на табели са освојених 33 бодова! Забележио је 10 победа, 3 ремија И само 2 пораза са гол разликом 33:23. У последњој утакмици, одиграној на свом стадиону “Међа”, мишљеновчани су после велике борбе и доста преокрета, успели да савладају екипу “Петра Добрњца” из Добрња са 2:1 Ово је стварно изузетан спортски подвиг клуба пониклог у једној малој, али правој фудбалској средини - Мишљеновцу. “Учинићемо све да водећу позицију задржимо и на крају пролећног дела првенства”, рекао је председник УО клуба, Малиша Грујић. ”У наставку првенства имамо одличан распоред јер у првих 6 кола 4 утакмице играмо на нашем терену, што нам даје право на оптимизам”.

РСК је требао да у оквиру 15 кола гостује у Жабарима, али је домаћи клуб обавестио надлежне органе да неће играти ову утакмицу, па су рабровци до бодова дошли без борбе.РСК је четврти на табели са 26 бодова.

“Звижд” је на свом Стадиону “Крај Пека” са 2:1 савладао екипу “Хомољца” из Жагубице И са 23 освојена бода налази се на 9 – тој позицији на табели.

МФЛ “Дунав” На крају јесењег дела првенства “Полет” из Волује је осми са 17 бодова, док је “Јединство” из Дубоке претпоследње, тринаесто, са 10 бодова.

У Т А К М И Ц А

Звижд-Хомољац 2:1 (2:0)

Кучево, стадион „Крај Пека“, гледалаца:100, судија Којић (Смедерево) 7,5, стрелци : Стојадиновић у 5. минуту  и Марковић у 11. Минуте (Звижд) Лакић у 56. минуту (Хомољац), жути картони : Лазић (Звижд) Карановић, Падурић И Венчић (Хомољац)

Звижд : Колунџија 7, Јовановић 7, Лазић 7, Сиомић 7,5, Насатсовић 7, Аврамовић 7 (Мердовић 7), Стојадиновић 7,5 (Будимировић 7), Живановић 7,5 (Пругинић 7), Колески 7, Манојловић 7, Марковић 7

Хомољац : Бојовић 6,5 (Калинић 7), Личина 7, Лакић 7,5, Анђелковић 7, Венчић 6,5, Голубовић 7, Падурић 7 , Карановић 6,5, Ђеровиоћ 7, Ракић 6,5, Јанаћковић 7

Играч утакмице : Симић (Звижд)

У последњем јесењем колу шампионата 2016/17 године кучевачки и фудбалери из Жагубице , поделили су мегдан на сунцем обасјаном  стадиону „Крај Пека“ по коме је током читавог меча дувао изузетно јак ветар, који је умногоме отежавао контролу лопту и предстзављао велики проблем свима. Домаћи су повели у 5. Минуту када се Стојадиновић сам изборио за лопту на неких двадесетак метара од гостујућег гола, ушао у казнени простор и елегантно савладао Бојовића. У 11. минуту Марковић изврсним полуволејем са десетак метара удвостручује предност. Након тога гости су успели да успоставе равнотежу и до краја првог полувремена обе екипе су имале по неколико изгледнијих ситуација али без крајње реализације. У 56. минуту, веома добри судија Којић је досудио слободан ударац на неких 18 метара од гола домаћих из кога је Лакић постигао прелеп погодак шутем преко живог зида. Након тога развила се жестока борба али домаћи су успели да сачувају предност од једног бода и заслужено освоје сва три бода.

ШАХ

Реализован пројекат Спортског савеза И Шах клуба из Кучева  “Шах у школе”

Одржано општинско такмичења ученика основних школа

У Кучеву, у ОШ “Угрин Бранковић” одржано је Општинско такмичење ученика основних школа у шаху. Такмичење је реализација пројекта Спортског савеза општине Кучево И Шах клуба из Кучева.Наступило је укупно 27 ученика И ученица  из  матичних основних школа у Кучеву, Волуји И Раброву.Такмичари су бил подељени у 4 категорије: категорија од И-ИВ разреда у којој је пласман  био следећи : 1. Алекса Мартиновиц-ОШ Раброво оделење у Мустапицу , 2. Васа Илиц- ОШ Куцево, 3. Стефан Серафиновиц-ОШ Раброво одељење Мустапиц , категорија од В-ВИ разреда: у којој су прва три места освојили : .Александар Висњиц-ОШ Куцево, .Димитрије Станковиц-ОШ КуцевО И . Стефан Траиловић ОШ Куцево , категорија од ВИИ-ВИИИ разреда где су најбољи били :1. Матеја Лапатановиц, 2. Степановиц Михаило, 3.Булутиц Никола. У посебној категорији девојчица прва три места су освојиле : Јелена Микиц, Александра Илиц И  Милена Мишић.

Отварању турнира присуствовали су  члан Општинског већа општине Кучево задужен за спорт Милош Петровић ,председник Спортског савеза општине Кучево Зоран Демић, генерални секретар Спортског савеза Александар Илић И председник Шах клуба Кучево Стеван Илић.

(c) Copyright 2000 - 2010 StanCo IST , IST Grupa. Sva prava zadrzana. , RS Domeni